Strażacy z OSP Krzewsk otrzymali nowy samochód

i

Autor: OSP Krzewsk Strażacy z OSP Krzewsk otrzymali nowy samochód

Strażacy ochotnicy z Krzewska otrzymali nowy wóz. Na tę chwilę czekali długo

2020-10-06 12:36

W Krzewsku odbyło się prawdziwe święto. Na teren remizy, w asyście pirotechniki oraz kolegów z innych OSP, wjechał długo wyczekiwany, niemal od 40 lat, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. I choć do oficjalnego przekazania zostało jeszcze trochę czasu, to samochód jest już w jednostce.

Nieoficjalne przekazanie wozu strażackiego strażakom z OSP Krzewsk

W sobotę (3 października) do strażaków z OSP Krzewsk trafił nowy wóz strażacki. Podczas nieoficjalnego przekazania pojazdu, nie zabrakło przemówień osób, które miały swój wkład w ten sukces, błysków fleszy i kilku łez wzruszenia. Ludzi, którym należą się podziękowania, jest wielu.

- Nie chcemy pominąć nikogo, dzięki komu w sobotę mogliśmy świętować, więc na podziękowania jeszcze przyjdzie czas - w odpowiedniej formie - podczas uroczystego przekazania. - napisali strażacy z OSP Krzewsk na Facebooku. Dziękujemy wszystkim za obecność w sobotę, dziękujemy wszystkim strażakom zaangażowanym w proces zakupu samochodu (zwłaszcza Zbigniewowi Rutkowskiemu, który wykonał dziesiątki rozmów i przejechał tysiące kilometrów, by samochód wyglądał jak wygląda), dziękujemy Pani Wójt Dorocie Wasik, za to, że przyjęła naszą inicjatywę ze zrozumieniem i pomogła w dalszej realizacji, dziękujemy Radnym Gminy Markusy, dziękujemy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu z Komendantem Łukaszem Kochanem na czele, za udzielone wsparcie - wymieniają strażacy z Krzewska. - wyliczają.

Dane techniczne wozu

Nowy wóz strażacki posiada zbiornik wody na 4000 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 400 litrów. Serce zabudowy stanowi autopompa Ruberg EH 40 o wydajności 2400 l/min – 8 bar.

- Tak naprawdę to tylko sucha specyfikacja, bo nasz samochód dzięki pracującej przy niej ekipie Wawrzaszek - Inżynieria Samochodów Specjalnych z Łukszem Bułką na czele robiła wszystko co w ich mocy, by nowy pojazd był skrojony na miarę - naszych sugestii, zmian i przeróbek było sporo, jednakże dzięki doskonałej współpracy z producentem rzeczywiście nowy MAN jest w 100% wykonany pod nas - komentują strażacy.

Wóz kosztował 850 000 zł, z czego 150 tys. przekazała wójt i rada gminy, Narodowy Fundusz 300 tys., KSRG 250 tys., starosta 50 tys., Ministerstwo Sprawiedliwości 50 tys. a 10 tys. było wkładem własnym ochotników. Ponadto, strażacy uzbierali 33 tys. złotych z internetowej zrzutki.

Mieszkańcy Lasocic nie chcą masztu GSM

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: