Spotkania profilaktyczne

i

Autor: Policja Elbląg

„Świecą Przykładem” w elbląskich szkołach podstawowych

2020-10-02 10:58

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Elblągu po raz kolejny przeprowadził działania profilaktyczne wpisujące się w akcję informacyjno-edukacyjną „Świeć Przykładem”. Celem przedsięwzięcia jest promocja akcji „Dzień Odblasków”. Wszystko dla bezpieczeństwa najmłodszych.

Policjanci zespołu profilaktyki społecznej i organizacji służby elbląskiej drogówki spotkali się z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu. Tam również rozdawano odblaski. Celem przedsięwzięcia jest promocja akcji „Dzień Odblasków” zainicjowanej przez Policję i zachęcanie jak największej liczby pieszych, do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Podczas spotkania z dziecmi uczniowie klasy policyjnej przygotowali pokaz ratownictwa medycznego. Elementy odblaskowe zakupiła firma General Electric. Blisko 2 tys takich gadżetów trafi do wszystkich szkoł podstawowych z Elblaga i powiatu elblaskiego. 

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej.

Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Bomba ekologiczna pod Piłą