Rowerowa Setka po krainie Kanału Elbląskiego

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego. Kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa

2020-10-01 12:24

W niedzielę odbędzie się kolejna elbląska Miejska Wycieczka Rowerowa. Tradycją cyklu stało się, że jedna z wypraw liczy 100 km. Nie inaczej będzie i w 2020 roku. ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się zatem po raz trzeci, a celem niedzielnej jazdy będzie Kanał Elbląski.

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego 2020

Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 16-18 km/h. Dłuższy postój związany będzie z przerwą cateringową na bufecie w Małdytach (44 km trasy). Poza tym będą też krótkie postoje na jedzenie, picie, zakupy i robienie zdjęć.

Przyjrzymy się czterem z pięciu pochylni Kanału Elbląskiego, na których statki "pływają" po trawie, przejedziemy się lokalnymi szlakami rowerowymi i zapoznamy się z mniej znanymi atrakcjami Krainy Kanału Elbląskiego. Na długiej trasie wycieczki będzie czekał na nas bufet kawowy w remizie w Jelonkach, bufet obiadowy w restauracji w Małdytach oraz słodycze w Rychlikach.

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego 2020 - data, trasa

Wycieczka wystartuje z Elbląga w niedzielę (4 października) o godzinie 8:00 z ronda Kaliningrad. Przez Komorowo Żuławskie oraz Jelonki dotrze do pierwszej na trasie naszej jazdy pochylni Kanału Elbląskiego o nazwie Jelenie. Dalsza droga będzie prowadziła w bezpośredniej bliskości kanału przez pochylnie: Oleśnica, Kąty i Buczyniec. Następnie wjedziemy do Małdyt, gdzie osiągniemy prawie półmetek naszej wycieczki. Droga powrotna będzie prowadziła przez Jarnołtowo, Rychliki, Dzierzgonkę, Markusy i Raczki Elbląskie. Wycieczka zakończy się na placu pod katedrą św. Mikołaja.

Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE