Rowerowa Setka po krainie Kanału Elbląskiego

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego. Kolejna Miejska Wycieczka Rowerowa

2020-10-01 12:24

W niedzielę odbędzie się kolejna elbląska Miejska Wycieczka Rowerowa. Tradycją cyklu stało się, że jedna z wypraw liczy 100 km. Nie inaczej będzie i w 2020 roku. ,,Magiczny’’ dystans 100 km pojawi się zatem po raz trzeci, a celem niedzielnej jazdy będzie Kanał Elbląski.

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego 2020

Tempo wycieczki będzie spokojne, w granicach 16-18 km/h. Dłuższy postój związany będzie z przerwą cateringową na bufecie w Małdytach (44 km trasy). Poza tym będą też krótkie postoje na jedzenie, picie, zakupy i robienie zdjęć.

Przyjrzymy się czterem z pięciu pochylni Kanału Elbląskiego, na których statki "pływają" po trawie, przejedziemy się lokalnymi szlakami rowerowymi i zapoznamy się z mniej znanymi atrakcjami Krainy Kanału Elbląskiego. Na długiej trasie wycieczki będzie czekał na nas bufet kawowy w remizie w Jelonkach, bufet obiadowy w restauracji w Małdytach oraz słodycze w Rychlikach.

Setka po Krainie Kanału Elbląskiego 2020 - data, trasa

Wycieczka wystartuje z Elbląga w niedzielę (4 października) o godzinie 8:00 z ronda Kaliningrad. Przez Komorowo Żuławskie oraz Jelonki dotrze do pierwszej na trasie naszej jazdy pochylni Kanału Elbląskiego o nazwie Jelenie. Dalsza droga będzie prowadziła w bezpośredniej bliskości kanału przez pochylnie: Oleśnica, Kąty i Buczyniec. Następnie wjedziemy do Małdyt, gdzie osiągniemy prawie półmetek naszej wycieczki. Droga powrotna będzie prowadziła przez Jarnołtowo, Rychliki, Dzierzgonkę, Markusy i Raczki Elbląskie. Wycieczka zakończy się na placu pod katedrą św. Mikołaja.

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł