Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii

i

Autor: KMP Elbląg Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii

Pod prąd na drodze S7. Interweniował elbląski instruktor nauki jazdy [WIDEO]

2020-11-18 7:58

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie, jak szybka i prawidłowa reakcja instruktora jazdy z Elbląga, który zareagował na poważne zagrożenie na drodze S7. Powstrzymał innego kierowcę jadącego w tym miejscu pod prąd.

Do tej bardzo groźnej sytuacji na drodze doszło w czwartek (12 listopada) po godz. 8:00 rano na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Elbląski instruktor jazdy – Przemysław Olszak - odbywając jazdę szkoleniową z kursantką, zauważył jadącego pod prąd osobowego seata. Zdając sobie sprawę z tego, jak groźna jest taka sytuacja, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł ze swojego samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata, pilnując aby zrobił to w sposób bezpieczny.

Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Nagranie to trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak bardzo niebezpieczna była ta sytuacja na trasie S7 widać na załączonym filmie.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko postanowił osobiście podziękować odpowiedzialnemu instruktorowi, za tak odpowiedzialną i skuteczną reakcję na zagrożenie, jakie pojawiło się na drodze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE