Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii

i

Autor: KMP Elbląg Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii

Pod prąd na drodze S7. Interweniował elbląski instruktor nauki jazdy [WIDEO]

2020-11-18 7:58

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Takie, jak szybka i prawidłowa reakcja instruktora jazdy z Elbląga, który zareagował na poważne zagrożenie na drodze S7. Powstrzymał innego kierowcę jadącego w tym miejscu pod prąd.

Do tej bardzo groźnej sytuacji na drodze doszło w czwartek (12 listopada) po godz. 8:00 rano na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Elbląski instruktor jazdy – Przemysław Olszak - odbywając jazdę szkoleniową z kursantką, zauważył jadącego pod prąd osobowego seata. Zdając sobie sprawę z tego, jak groźna jest taka sytuacja, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł ze swojego samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata, pilnując aby zrobił to w sposób bezpieczny.

Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Nagranie to trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Jak bardzo niebezpieczna była ta sytuacja na trasie S7 widać na załączonym filmie.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko postanowił osobiście podziękować odpowiedzialnemu instruktorowi, za tak odpowiedzialną i skuteczną reakcję na zagrożenie, jakie pojawiło się na drodze.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: