Zmiany w funkcjonowaniu Biblioteki Elbląskiej

i

Autor: Krzysztof Jaworski Zmiany w funkcjonowaniu Biblioteki Elbląskiej

Zmiana zasad korzystania z Biblioteki Elbląskiej

2021-03-04 15:14

W związku z odnotowywaniem wzrostu zakażeń COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim zmienione zostają zasady funkcjonowania Biblioteki Elbląskiej od 4 marca do 14 marca 2021 r.

Od teraz, w celu zapewnienia bezpiecznej obsługi użytkowników, obowiązkowe jest wcześniejsze rezerwowanie zbiorów. Można to zrobić za pośrednictwem rezerwacji poprzez katalog on-line biblioteki lub telefonicznie w poszczególnych filiach biblioteki. Zarezerwowane książki będą do odbioru w dniu następnym. Zwrot i odbiór książek odbywa się przy odpowiednio przygotowanych i zabezpieczonych stanowiskach, przy których może znajdować się jedna osoba. Zwrócone książki zostaną odłożone na okres 3 dni, umieszczone w wydzielonym miejscu, oznaczone datą zwrotu i odizolowane od innych egzemplarzy (kwarantanna książek).

Czytelnik oddający książki do biblioteki lub odbierający zamówienie musi mieć założoną maskę, zdezynfekowane ręce oraz zachować bezpieczną odległość zgodnie z informacją wizualną oraz wytycznymi MZ i GIS. Wstrzymane jest rówineż wypożyczanie międzybiblioteczne. Biblioteka główna i jej filie pracują w niezmienionych godzinach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Terlecki to zły policjant w koalicji
Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?