subwencja mniejsza

i

Autor: UM Elbląg

Złe informacje dla elbląskiej oświaty. Subwencja ma się zmniejszyć o kolejne 1.5 mln

2021-02-25 11:27

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że jeżeli chodzi o oświatę i subwencję dla nauczycieli, to w ciągu trwającego już roku oświatowego została ona zmniejszona o 1 481 450 zł. To po raz kolejny stawia samorząd pod ścianą - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga wystosował do premiera Morawieckiego pismo, w którym wskazuje na konieczność powrotu do poprzednich kwot subwencji.

To zmniejsza nam dochody i sytuację całego budżetu w 2021 roku – informował prezydent Wróblewski – Teraz to kwota blisko 1,5 mln zł , ale od 2018 roku możemy mówić już o 67 mln zł mniej, które rząd zmniejsza na funkcjonowanie oświaty, wycofując się z jej finansowania. Jest to nie do przyjęcia – podkreślił prezydent

- Słyszymy, że subwencja rośnie i pokrywa koszty funkcjonowania oświaty. Chciałbym zobaczyć taką gminę, w której subwencja pokrywa te koszty – wskazywał wiceprezydent Janusz Nowak – Subwencja rośnie, ale rośnie też dopłata gminy do oświaty. Subwencja w ostatnich latach wzrosła o 26 mln zł, w tym czasie miasto do funkcjonowania oświaty musiało dodatkowo dopłacić 44 mln zł – dodał Nowak.

Tajemniczy wybuch na Malince. Co się stało?

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...