Jedna z elbląskich Miejskich Wycieczek Rowerowych

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Jedna z elbląskich Miejskich Wycieczek Rowerowych

Wsiadajcie na rowery! Kręcimy kilometry dla Elbląga

2022-05-24 15:16

Elbląg po raz trzeci weźmie udział w kampanii „Rowerowa Stolica Polski”. Rywalizacja z udziałem ponad 50 miast wystartuje 1 czerwca. Z tej okazji w Dzień Dziecka zapraszamy na rowerowy przejazd przez Elbląg.

Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” rozpocznie się 1 czerwca. Tego dnia zapraszamy na wspólny przejazd rowerowy przez Elbląg. Przejazd rozpocznie się ze Starego Miasta (przy napisie Elbląg przy ul. Wodnej) o godz. 17. Następnie rowerzyści przejadą ulicami: Studzienną, Orlą, Stawidłową, Radomską, Trasą Unii Europejskiej, Browarną, Robotniczą, Armii Krajowej, Grota Roweckiego, Groblą św. Jerzego, Bema, Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków do Bażantarni. Tutaj, na polanie z dwoma wiatami, odbędzie się podsumowanie przejazdu przy ognisku i pieczonej kiełbasie oraz będzie można również uzyskać informację na temat „Rowerowej stolicy Polski”.

W związku z przejazdem na wskazanych wyżej ulicach wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. W ramach zapewnienia bezpiecznego przebiegu przejazdu przewiduje się udział służb Policji i Straży Miejskiej.

Rowerowym przejazdem przez miasto zainaugurujemy udział Elbląga w kampanii „Rowerowa Stolica Polski”. Celem akcji jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja jazdy rowerem oraz turystyki rowerowej. Udział w tegorocznej zabawie, która potrwa przez cały czerwiec, zgłosiło ponad 50 miast. Każdy i co ważne w każdym miejscu na świecie może przyłączyć się do wspólnej zabawy i kręcić kilometry dla Elbląga. Trzeba tylko: zainstalować w smartfonie darmową aplikację „Aktywne Miasta”, która rejestruje trasy i ich długości, wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry i ruszyć na swoim jednośladzie w trasę.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Kampania, co najważniejsze, motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

W trakcie rywalizacji wyłonimy również najaktywniejsze elbląskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Każdy może kręcić kilometry dla swojej szkoły – wystarczy tylko wskazać ją w aplikacji. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Najbardziej aktywna szkoła podstawowa i najbardziej aktywna szkoła ponadpodstawowa otrzyma w nagrodę stojaki rowerowe. Wyróżnieni zostaną również najbardziej aktywni rowerzyści.

To nie koniec atrakcji. W trakcie rywalizacji ogłaszane będą konkursy, w których do zdobycia będą rowerowe gadżety i nagrody. Informacje o nich już wkrótce zostaną opublikowane na stronie internetowej elbląskiego Ratusza.

Wyprawa rowerowa na pomoc Edycie