Planowany przebieg Wschodniej - Bis

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Planowany przebieg Wschodniej - Bis

Wschodnia z dofinansowaniem. Nowa elbląska ulica ma biec za Górą Chrobrego

2021-04-23 13:43

Ponad 7 mln złotych otrzymał elbląski samorząd na budowę ulicy Wschodniej - Bis. Zadanie dotyczy budowy ulicy na długości niemal kilometra. To pierwszy etap inwestycji, która połączy ulicę Łęczycką z ulicami Sybiraków i Marymoncką do ulicy Królewieckiej.

Aktualnie w trakcie jest procedura przetargowa na wyłonienie Inżyniera kontraktu. Kolejnym etapem przygotowania inwestycji będzie wyłonienie wykonawcy inwestycji, który będzie musiał opracować dokumentację projektową, pozyskać niezbędne pozwolenia środowiskowe i zgody na realizację. W ramach zadania planuje się wykonanie następujących elementów drogi:

• jedną jezdnię szerokości 7,0m o dwóch pasach ruchu szer. po 3,5m,

• zatoki autobusowe,

• obustronne chodniki,

• jednostronną dwukierunkową ścieżkę rowerową,

• zjazdy w celu skomunikowania drogi powiatowej z istniejącą drogą wewnętrzną i istniejącą zabudową

• kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne na całej długości.

Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 509 (ul. Łęczycka) planowane jest nowe skrzyżowanie w formie ronda. Całkowita wartość I etapu budowy Wschodnie Bis to ponad 11 mln złotych, z czego dofinansowanie to 7,2 mln. Prace potrwają do 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Beszamel: Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie