Plaża w Stegnie

i

Autor: Gmina Stegna Plaża w Stegnie

Wejdą do lodowatej wody, by pomóc chorej dziewczynie. Morsowanie dla Lei

2021-03-11 15:13

W niedzielę Stowarzyszenie Lepszy Elbląg organizuje kolejną akcję charytatywną. Tym razem będzie to Morsowanie dla 15-letniej Lei.

Lea cierpi na anoreksję. Jest uczennicą I klasy liceum w Elblągu. Wraz z mamą i bratem przeprowadziła się tutaj z małej miejscowości niedaleko Malborka. Jej mama wychowuje ją sama. Przeprowadzka miała odmienić ich życie na lepsze. Tak się jednak nie stało. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą na pobyt w ośrodku specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Koszt pobytu w ośrodku (40 dni) obejmuje ponad 150 godzin sesji psychoterapeutycznych oraz psychodietetycznych z wykwalifikowaną kadrą terapeutów, wyżywienie (specjalnie tworzone posiłki dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania) oraz nocleg.

Opiekę nad morsującymi będzie pełnił elbląski triatlonista, Bogusław Tołwiński. Charytatywne Morsowanie dla Lei odbędzie się w niedzielę (14.03) o 14.00 na plaży w Stegnie. Akcji będą towarzyszyły licytacje. Więcej informacji na stronie: lepszyelblag.

Od ponad trzech lat Lepszy Elbląg organizuje akcje charytatywne przeważnie na sportowo. Już przeprowadził wiele takich imprez rzecz chorych dzieci, niepełnosprawnych, misjonarzy i potrzebujących pomocy. Pomysł zrodził się w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, podczas obchodów roku św. Brata Alberta (w elbląskiej parafii pod jego wezwaniem), aby na wzór świętego patrona zrobić coś dla innych.

28 października 2017 roku odbyła się pierwsza akcja - Bieg dla Radka, ucznia III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Dołączyli do RMS uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych, uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego oraz wierni z parafii św. Brata Alberta w Elblągu. Bieg zabezpieczała Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa "BIELIK". Przypomnijmy, że chłopak i jego rodzina, mieszkańcy Jazowej pod Elblągiem, pozostali bez domu, który 29 września 2017 roku strawił pożar.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy w lodowatej wodzie. Tak chwalą się morsowaniem

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?