Trasy Wysoczyzny Elbląskiej

i

Autor: Ultrawysoczyzna Trasy Wysoczyzny Elbląskiej

Ultrawysoczyzna. Zawody, prelekcje, afterparty i moc atrakcji dodatkowych

2022-04-19 12:24

Już tylko kilka dni dzieli nas od Ultra Wysoczyzny, czyli imprezy biegowej, której trasy poprowadzone są najpiękniejszymi ścieżkami Wysoczyzny Elbląskiej. Na czterech dystansach zmierzy się ponad 800 zawodników, w tym ścisła czołówka polskich biegaczy ultra. Start 24 kwietnia.

Organizatorzy wydarzenia dołożyli wszelkich starań, żeby impreza była niezapomniana, zarówno dla biegaczy, jak i kibiców, dlatego zapewnili wiele dodatkowych atrakcji. Dla wszystkich chętnych w sobotę, 23 kwietnia, o godzinie 19.00 w Restauracji Myśliwskiej, przy ulicy Marymonckiej 6, odbędą się prelekcje dla biegaczy, a prelegentami będą: Jakub Gdula - pochodzący z Elbląga trener przygotowania motorycznego, współpracujący z wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w biegach ultra Kamilem Leśniakiem oraz Jarosław Gonczarenko – czołowy polski biegacz ultra, rekordzista Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Temat prelekcji Jakuba Gduli to „Fakty i mity – jak dbać o swój organizm w trakcie sezonu biegowego”. Natomiast Jarosław Gonczarenko opowie o kulisach ustanowionego przez siebie rekordu dotyczącego Głównego Szlaku Beskidzkiego – 500km w 95 godzin.

Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. W niedziele o godzinie 9.00 rozpoczną się starty dzieci pn. Wysoczyzna Junior, które będą rywalizować w pięciu kategoriach wiekowych i na 3 dystansach: 1-3 lat – bieg na 200 m, 4-5 lat – bieg na 200 m, 6-7 lat – bieg na 200 m, 8-11 lat – bieg na 500 m, 12-15 lat – bieg na 1000 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi dyplomy i nagrody. Po biegach na dzieci będą czekały atrakcje przygotowane przez głównego sponsora wydarzenia. W godzinach 09:30-13:30 w okolicach miasteczka zawodów ustawiona zostanie fotobudka. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w zabawach, m.in. malowaniu twarzy, obrazy na folii, bańki mydlane, poszukiwanie skarbów.

Dla zawodników zmagających się z rywalizacją sportową przygotowano dodatkowe urozmaicenia. Uczestników na trasie wspomagać będą: Koło Gospodyń Wiejskich w Kadynach, zespół wokalny Sasanki, Stowarzyszenie Wsi Ogrodniki i niezastąpieni wolontariusze. Będzie bardzo wesoło, śpiewająco i niezwykle smacznie. Na zakończenie biegowej przygody organizatorzy zapraszają do Restauracji Myśliwskiej na afterparty, podczas którego nastąpi oficjalne podsumowanie pierwszej edycji imprezy.

Zapisy na Ultra Wysoczyznę trwają. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na oficjalnej stronie zawodów ultrawysoczyzna.

XIV Bieg Kazików