Mikołajkowy Lunch. Pieniądze trafiły do Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak

i

Autor: pixabay.com Mikołajkowy Lunch. Pieniądze trafiły do Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak

Studenci na rzecz hospicjum. "Mikołajkowy Lunch" zebrał kilkaset złotych

2020-12-23 10:01

Już po raz trzeci studenci elbląskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zorganizowali "Mikołajkowy Lunch". To tradycyjna przedświąteczna akcja charytatywna. W tym roku żacy wpierali Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Mikołajkowy lunch miał w tym roku inny charakter niż w latach poprzednich. Powodem była oczywiście pandemia. Nie organizowano zbiórek i licytacji. Nie odbył się także tradycyjny kiermasz ciast.

- Ten rok zmienił wszystko. Miał też wpływ na naszą akcję. Musieliśmy zmienić jej formułę. Nie byliśmy w stanie, nie mogliśmy zorganizować Lunchu, tak, jak w poprzednich dwóch latach. Musieliśmy przenieść go sieci, do naszych mediów społecznościowych - mówi Weronika przewodnicząca Rady Studentów w PWSZ w Elblągu.

Mikołajkowy lunch odbył się na fanpejdżach i oficjalnej stronie PWSZ. W ciągu czterech dni zbiórki żacy uzbierali łącznie 883 złote. Zebrane podczas wydarzenia datki, tradycyjnie zostały już przekazane na podopiecznych Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Elżbieta Jaworowicz śpiewa kolędę w "Jaka to melodia"

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?