Bieg Piekarczyka 2021

i

Autor: UM Elbląg

Rozpoczęły się zapisy na XII edycję Biegu Piekarczyka

2021-03-09 11:44

Wystartowały zapisy na XII edycję Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Największy coroczny bieg ulicami miasta planowany jest na niedzielę, 30 maja. Tegoroczna impreza toczyć się będzie w szczególnym czasie dla miasta. Cały 2021 rok będzie w lokalnej społeczności toczył się wokół 500-lecia legendy o dzielnym Piekarczyku, który uratował Elbląg przed naporem Krzyżaków. Bieg Piekarczyka będzie dopełnieniem obchodów tej okrągłej rocznicy.

W nadchodzącej edycji biegu wszyscy uczestnicy muszą liczyć się ze zmianami, które wprowadzone zostaną w związku z panującą pandemią koronawirusa. Przede wszystkim Mały Bieg Piekarczyka odbędzie się dzień wcześniej, czyli w sobotę, 29 maja. Zmianie uległo także miejsce rywalizacji sportowej młodych zawodników. Tym razem Mini Bieg Piekarczyka odbędzie się na Torze Kalbar, a czas między poszczególnymi kategoriami wiekowymi zostanie wydłużony. To wszystko z uwagi na większe bezpieczeństwo naszych pociech. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to start dzieci będzie połączony z festynem dla całych rodzin oraz innymi atrakcjami, a impreza wpisze się w dwudniowe święto biegowe.

W biegu głównym wszystko uzależnione będzie od sytuacji epidemicznej. XII edycja Biegu Piekarczyka rozegrana zostanie na znanej i lubianej przez uczestników trasie, która rozpoczyna się na ul. Teatralnej i prowadzi przez centrum miasta, aż na Stare Miasto, z którego biegacze ponownie wracają w okolice startu-mety. Dla doświadczonych uczestników przygotowany zostanie bieg główny na 10 km, natomiast dla początkujących wyznaczony będzie Bieg Towarzyszący na dystansie 5 km, który stanie się pierwszym krokiem, aby za rok zmierzyć się już w biegu głównym. Tradycyjnie prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa. Warto jednak pamiętać, że jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie, to uczestnicy biegu głównego muszą liczyć się ze zmianami godzin startów lub ograniczeniem liczby uczestników. W takim przypadku o udziale w biegu decyduje data zaksięgowania przelewu na konto bankowe Organizatora. Czy tak się jednak stanie, przekonamy się dopiero na kilka tygodni przed startem imprezy.  

Zgłoszenia do Biegu Piekarczyka na 10 km, Biegu Towarzyszącego na 5 km oraz na Mini Bieg Piekarczyka będą możliwe od 8 marca za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www.biegpiekarczyka.pl. W tym roku jednak zapisy odbywać się będą dwuetapowo. Od 8 marca wszyscy chętni będą mogli zgłosić swój udział w biegu, bez możliwości dokonania opłaty wpisowej. Tej dokonać będzie można dopiero od dnia 1 maja. W obu biegach dla dorosłych obowiązują opłaty, w wysokości 50.00 PLN, obejmujące pakiet startowy bez koszulki technicznej. Natomiast w Mini Biegu Piekarczyka obowiązuje opłata startowa w wysokości 20.00 PLN. Każdy z uczestników Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka od 1 kwietnia będzie miał ma możliwość zakupienia okolicznościowej koszulki technicznej, a jej koszt wynosi 20 zł.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Protest kobiet w Krakowie