IV elbląska Miejska Wycieczka Rowerowa

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu IV elbląska Miejska Wycieczka Rowerowa

Rowerem pod cisy. Kolejna elbląska Miejska Wycieczka Rowerowa

2021-06-23 14:17

Czwarta tegoroczna odsłona Miejskiej Wycieczki Rowerowej będzie prowadziła do Kadyn, gdzie przy starym cmentarzu ewangelickim, rosną cisy – drzewa, które potrafią rosnąć dłużej niż słynące z długowieczności dęby.

CIS to także akronim Centrum Integracji Społecznej, projektu realizowanego w elbląskim Domu Pod Cisem na ulicy Stawidłowej. Także tych ,,cisów” w tę niedzielę będzie całkiem sporo. Tym razem wycieczka wystartuje z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej i przez Ogrodniki, Pagórki oraz Ostrobrzeg dotrzemy do Kadyn. Droga powrotna będzie prowadziła szlakiem GreenVelo, przez Kamionek Wielki i Kępę Rybacką do Elbląga. Na trasie będzie przeważać nawierzchnia asfaltowa różnej jakości, pojawią się także betonowe płyty i odcinek drogi szutrowej.

Tempo jazdy będzie spokojne, trasa jest umiarkowanie trudna, każdy da sobie radę. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Główny postój będzie w Nowym Dworze Elbląskim. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkości. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy w Domu Pod Cisem na ulicy Stawidłowej około godz. 15, jest bezpłatny.

Dom Pod Cisem będzie końcem wycieczki, ale nie końcem naszego spotkania. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia ESWiP będzie tam na nas czekał poczęstunek. Będzie również możliwość obejrzenia stylowej renowacji zabytkowego budynku i zapoznania się z ofertą Domu.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę we właściwym rozmiarze, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, jeżeli jednak będzie ona niekorzystna, to trasa może ulec zmianie. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Salon-Serwis Rowerowy Wadecki i Urząd Gminy w Elblągu.

Start w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej przy ulicy Ogólnej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?