Pytanie o warmińsko-mazurskie w Milionerach. Filip z Olsztyna miał problem z odpowiedzią

i

Autor: AKPA, TVN/screen z odcinka Milionerzy 2024

rozrywka

Pytanie o warmińsko-mazurskie w Milionerach. Filip z Olsztyna miał problem z odpowiedzią

2024-04-16 10:11

W jednym z ostatnich odcinków popularnego programu rozrywkowego Milionerzy udział wziął Filip Kuśmierczyk pochodzący z Olsztyna. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że miał problem z odpowiedzią na pytanie o... województwo warmińsko-mazurskie. Czego dotyczyło? Szczegóły poniżej.

Milionerzy to ulubiony program milionów Polaków. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na dwanaście pytań z różnorodnych dziedzin życia. W razie niepewności mogą skorzystać z trzech kół ratunkowych – poradzić się publiczności, zadzwonić do przyjaciela albo odrzucić połowę wariantów. Główną wygraną w teleturnieju jest milion złotych. Niewielu osobom udaje się jednak dotrwać do ostatniego pytania. Tak było w przypadku Filipa Kuśmierczyka, naukowca mieszkającego w Krakowie, ale pochodzącego z Olsztyna.

Pytanie o Kanał Elbląski w Milionerach. Filip pochodzący z Olsztyna miał problem z odpowiedzią

Mężczyzna przez pierwsze sześć pytań szedł jak burza, choć nie obeszło się bez pomocy przyjaciela. Większe trudności napotkał dopiero przy pytaniu o sumę gwarantowaną. Wiele osób mogło być zaskoczonych, ponieważ dotyczyło województwa warmińsko-mazurskiego, czyli regionu, z którego pochodzi. – Pochodzę z Olsztyna, powinno mi to pomóc, a nie za bardzo mi pomaga – przyznał Filip. 

Siódme pytanie za 40 tysięcy złotych brzmiało: "Kanał Elbląski to jedyny kanał żeglowny w Polsce, który jednostki pływające pokonują częściowo wodą, a częściowo..."

  • A) na ludzkich ramionach
  • B) oślim zaprzęgiem
  • C) podwieszone do śmigłowca
  • D) wózkami po szynach

– Najbardziej pasuje mi odpowiedź "D", ma to najwięcej sensu – dodał. Niepewny swojej odpowiedzi o pomoc zwrócił się do publiczności, która potwierdziła jego wybór i tym samym go nie zawiodła.

Filip swoją grę zakończył na dziesiątym pytaniu. W związku z tym, że nie znał odpowiedzi, postanowił nie ryzykować i przyjąć 250 tysięcy złotych.

QUIZ z teleturnieju "Milionerzy". Czy wygrałbyś 1 milion złotych? Odpowiedz poprawnie na ostatnie pytanie

Pytanie 1 z 10
Jakiego koloru i gdzie ma wytatuowane serce smerf Osiłek?
To dla niej uciekł sprzed ołtarza. Wiemy kim jest żona Tomasza Szczepanika