samochód przekazali

i

Autor: nadesłane SW Gdańsk

Przekazali kolegom strażakom samochód dostawczy

2021-02-22 14:16

13 lat i nieco ponad 80 tysięcy przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim.

Kluczyki do samochodu przekazał dyrektor AŚ w Gdańsku płk Artur Król w obecności Michała Gzowskiego z Ministerstwa Sprawiedliwości na ręce Marcina Ślęzaka, wójta Gronowa Elbląskiego.

– Przez ostatnie lata auto służyło w gdańskim areszcie śledczym. W związku z zakupami nowych pojazdów, bus nie był już potrzebny w naszej jednostce. Jego dobry stan umożliwi strażakom ochotnikom korzystanie z niego jeszcze przez wiele lat – zapewnia ppłk Adam Poćwiardowski, zastępca dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku. 

- Samochód trafi do jednej z najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie elbląskim.  Daje nam to pewność, że przekazany sprzęt będzie dobrze wykorzystywany, wzmocni działania grupy i pozostanie w rękach ludzi, dla których działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wielka pasja – mówi Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości. 

To kolejne wsparcie Służby Więziennej w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

- Auto spadło nam jak z nieba. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy samochodu dla OSP w Gronowie Elbląskim, który służyłby w pionie ratownictwa technicznego oraz do patrolowania wałów. Nasza gmina leży w specyficznym miejscu - centrum Żuław. Z jednej strony na terenach zalewowych, z drugiej zaś przy często uczęszczanej trasie Malbork – Elbląg  - dodaje Marcin Ślęzak wójt gminy Gronowo Elbląskie. 

Nowatorska operacja mikrochirurgiczna

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?