Pożar w Gronowie Górnym. Ruch pociągów na trasie Elbląg - Bogaczewo całkowicie przywrócony

2021-11-22 12:26

Przywrócony został ruch pociągów po drugim torze na trasie Elbląg – Bogaczewo, po tym jak pożar w zakładzie koło linii kolejowej pod Elblągiem w obu torach uszkodził sieć trakcyjną i szyny - poinformowała w poniedziałek (22 listopada) Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Służby techniczne i dwa pociągi sieciowe, nieustannie pracowały od czwartku (18 listopada), aby jak najszybciej przywrócić rozkładową jazdę pociągów. W obu torach wymieniono łącznie 60 metrów szyn, które wskutek wysokich temperatur zostały zdeformowane, oraz ok. 500 metrów sieci trakcyjnej.

Ruch pociągów był czasowo wstrzymany, a następnie odbywał się jednym torem. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy były na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Pożar składowiska odpadów w Gronowie Górnym koło Elbląga

Pożar przechowywanych na placu magazynowym w Gronowie Górnym tworzyw sztucznych przeznaczonych do produkcji granulatu wybuchł w nocy ze środy na czwartek. Po kilku godzinach strażakom udało się go opanować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia m.in. na sąsiednią halę produkcyjno-magazynową. Dogaszanie hałd spalonych odpadów zakończyło się w piątek około południa.

Według straży pożar objął powierzchnię około 7 tys. m kw. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej uczestniczyło 21 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Przyczyny i okoliczności pożaru bada policja.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PAP

Sedno Sprawy - Anna Michalska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl