Łukasz Lamża, Światy równoległe czego uczą nas płaskoziemcy homeopaci i różdżkarze

i

Autor: Łukasz Lamża Łukasz Lamża, Światy równoległe czego uczą nas płaskoziemcy homeopaci i różdżkarze

Płaskoziemcy i nie tylko. Kolejne spotkanie w ramach elbląskiej Czytelni

2020-11-19 16:39

Wśród zalewających nas każdego dnia fake newsów trudno się czasem połapać. Na przykładzie zebranych w książce „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” różnych popularnych pseudonaukowych hipotez, jej autor Łukasz Lamża obnaża ich nieracjonalność. Co ma co powiedzenia, dowiemy się w piątek, 20 listopada.

Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża brawurowo prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów składają się na fascynujący alfabet pseudonauki, a zmierzenie się z najbardziej gorącymi zagadnieniami to świetny sposób na poznanie obiektywnej, naukowej prawdy.

O książce z opisu wydawcy:

Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi – z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. Czujemy, że wiedza coraz bardziej nas zawodzi, jednocześnie nie wiedząc, kiedy możemy zaufać naukowej prawdzie.

Antyszczepionkowcy – audiofilia ekstremalna – chemtraile – homeopatia – irydologia – kreacjonizm młodoziemski – płaska Ziemia – radiestezja – strukturyzacja – pamięć wody – powiększanie piersi w hipnozie – wysokie dawki witaminy C – zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – żywa woda, surowa woda.

Rozmowa z popularyzatorem nauki Łukaszem Lamżą odbędzie się w piątek, 20 listopada, o godz. 18:00 na fanpejdżu Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę poprowadzi Radosław Kubus.

Poradnik Adama Federa "Będzie Dobrze". Światowe teorie spiskowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE