Łukasz Lamża, Światy równoległe czego uczą nas płaskoziemcy homeopaci i różdżkarze

i

Autor: Łukasz Lamża Łukasz Lamża, Światy równoległe czego uczą nas płaskoziemcy homeopaci i różdżkarze

Płaskoziemcy i nie tylko. Kolejne spotkanie w ramach elbląskiej Czytelni

2020-11-19 16:39

Wśród zalewających nas każdego dnia fake newsów trudno się czasem połapać. Na przykładzie zebranych w książce „Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze” różnych popularnych pseudonaukowych hipotez, jej autor Łukasz Lamża obnaża ich nieracjonalność. Co ma co powiedzenia, dowiemy się w piątek, 20 listopada.

Dziennikarz naukowy Łukasz Lamża brawurowo prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych. Wiedza i dociekliwość autora oraz próba zrozumienia oponentów składają się na fascynujący alfabet pseudonauki, a zmierzenie się z najbardziej gorącymi zagadnieniami to świetny sposób na poznanie obiektywnej, naukowej prawdy.

O książce z opisu wydawcy:

Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi – z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się zaklęciem sankcjonującym każdą teorię. Czujemy, że wiedza coraz bardziej nas zawodzi, jednocześnie nie wiedząc, kiedy możemy zaufać naukowej prawdzie.

Antyszczepionkowcy – audiofilia ekstremalna – chemtraile – homeopatia – irydologia – kreacjonizm młodoziemski – płaska Ziemia – radiestezja – strukturyzacja – pamięć wody – powiększanie piersi w hipnozie – wysokie dawki witaminy C – zaprzeczanie globalnemu ociepleniu – żywa woda, surowa woda.

Rozmowa z popularyzatorem nauki Łukaszem Lamżą odbędzie się w piątek, 20 listopada, o godz. 18:00 na fanpejdżu Biblioteki Elbląskiej. Rozmowę poprowadzi Radosław Kubus.

Poradnik Adama Federa "Będzie Dobrze". Światowe teorie spiskowe

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?