omasz Górski, urodzony w Krośnie, pisarz i miłośnik Chopina, Beethovena i Howarda.

i

Autor: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblagu omasz Górski, urodzony w Krośnie, pisarz i miłośnik Chopina, Beethovena i Howarda.

Ojciec kontra syn. Scena przy Stoliku w elbląskim teatrze

2021-10-25 10:31

Teatr im. Aleksandra Sewruka wspólnie z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym zapraszają na kolejne spotkanie Sceny przy Stoliku. Tym razem, na Dużej Scenie elbląskiego teatru, odczytana zostanie sztuka Tomasza Górskiego Życie Psa na Balkonie.

Życie Psa na Balkonie, to obraz naiwności pokoleniowej, o którą ocieramy się każdego dnia. To rozmowa, która udowadnia, że nieustannie tkwimy w błędnym przeświadczeniu o właściwości własnych ideałów i własnej rzeczywistości. W końcu to opowieść o mieszkaniu zduszonym w smrodzie pustych butelek po wódce, przykrytym stosem ulotek, w którym tylko jedne drzwi pozostają szczelnie zamknięte.

Co kryje się za tymi drzwiami i czy istnieje odpowiedni moment, by je otworzyć? Tomasz Górski w skali 1:1 pokazał, jak relacje między dziećmi i rodzicami potrafią zniszczyć życie. Ale jednocześnie podpowiada, jak w najgorszych momentach je naprawić. Tekst przeczytają: Beata Przewłocka, Lesław Ostaszkiewicz i Dominik Bloch. Po prezentacji odbędzie się spotkanie publiczności z aktorami i autorem, Tomaszem Górskim. Na Dużą Scenę zapraszamy w poniedziałek 25października o18:00. Wstęp: 5 zł

Ostatnie chwile Krzysztofa Kiersznowskiego przed śmiercią na planie Barw szczęścia. Wiedział już, że umiera - WIDEO

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...