Nowy radiowóz

i

Autor: KMP Elbląg

Nowy radiowóz dla elbląskiej policji. Prezydent przekazał kluczyki komendantowi

2021-01-05 13:00

Pojazd zakupiony został dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta w kwocie 50. 000 złotych. Nowe auto zasili flotę radiowozów KMP w Elblągu. Samochód wyposażony jest w niezbędny policyjny sprzęt. - Co roku wspieramy działania policji. Mam nadzieję, że ten samochód będzie służył dla dobra nas wszystkich i podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców - zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.

- Otrzymaliśmy dziś oznakowany samochód marki kia seed, który będzie wykorzystywany do służby patrolowo – interwencyjnej. Połowę środków na ten zakup otrzymaliśmy z budżetu miasta, drugą z funduszu wsparcia Komendy Głównej Policji. Bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi i Radzie Miejskiej za to dofinansowanie – mówił insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Dofinansowanie do zakupu samochodu to kolejne wsparcie udzielone przez Prezydenta ze środków z budżetu miasta elbląskim policjantom. W 2020 roku między innymi przekazano także 20 tys. na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, za 12 tys. złotych zakupiono osiem nowoczesnych alkomatów, 7.800 złotych przekazano na bieżące utrzymanie komendy, a ponad 10 tys. przekazano na zakup materiałów odblaskowych w celu kształtowania prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów oraz kampanię pt. "Bezpieczny Senior", realizowane w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg”. Łącznie na wsparcie policji przekazano 100 tys. zł.

Seniorka podkładała ogień na wrocławskich osiedlach

Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Wiesz z których są województw?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość Owsianka leży w województwie: