ETBS

i

Autor: Um Elbląg

Nowe mieszkania powstaną w Elblągu. Kolejny krok do inwestycji

2021-12-01 11:57

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało grant w wysokości 5 851 000 zł z Funduszu Dopłat w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego. Środki te przeznaczone są na realizację I etapu budowy wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej.

- To bardzo dobra informacja. Przypomnę, że wcześniej pozyskaliśmy również na ten cel środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 668 000 zł. ETBS jest na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw.

Na realizację II etapu inwestycji (drugiego budynku) samorząd także wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wys. 1 980 000. zł.

Nowy Elf 2 na torach
Sonda
Podoba ci się polska wersja Rampampam?