Straż Graniczna Elbląg

i

Autor: Straż Graniczna Elbląg

Nowa siedziba Straży Granicznej kosztowała 17 milionów złotych. Zobacz jak wygląda

2021-01-21 10:54

Wybudowany obiekt w Elblągu stanowić będzie w całości część infrastruktury morskiego przejścia granicznego na zewnętrznej granicy UE i strefy Schengen. Wykorzystywany zostanie do zapewnienia sprawnej i skutecznej odprawy granicznej na przejściu granicznym w Elblągu obsługującym połączenia z Obwodem Kaliningradzkim w Federacji Rosyjskiej.

Nowoczesna siedziba elbląskich funkcjonariuszy powstała w ramach projektu „Budowa i wyposażenie budynku SG w Elblągu usprawnieniem odpraw granicznych”. Jego beneficjentem jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a jednostką realizującą Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Roboty budowlane trwały od połowy 2019 roku. Objęły one budowę nowego obiektu i przylegających do niego boksów garażowych z ciągiem pieszym, drogami i miejscami garażowymi, wyburzenie dotychczas użytkowanego budynku i budowę w jego miejscu kolejnych boksów garażowych, w tym dla jednostki pływającej. Dodatkowo powstały tu kojce dla psów służbowych, miejsca parkingowe, a teren i wał przeciwpowodziowy zyskały nowe ogrodzenie wraz z dojściem do pomostu z jednostką pływająca na rzece Elbląg.

SG

i

Autor: Straż Graniczna Elbląg SG

W budynku przystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych funkcjonariusze mają do dyspozycji prawie 2000 m2. Oprócz centrum służb dyżurnych znajdują się tam pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe, a także nowocześnie wyposażona sala szkoleniowo-konferencyjna.

SG

i

Autor: Straż Graniczna Elbląg SG
Niewiele kobiet ma taką pasję. Modelarka z Lublina

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...