wiadomości

Nieprzytomna nastolatka leżała na placu zabaw w Elblągu. Miała wypić 0,5 litra wódki

2024-05-20 9:04

Straż miejska interweniowała w Parku Dolinka w Elblągu. Świadek zdarzenia poinformował ich, że nastolatka straciła przytomność, a grupa znajomych zaniosła ją na plac zabaw. Okazało się, że wcześniej dziewczyna miała wypić 0,5 litra wódki.

Elbląg. Nieprzytomna nastolatka leżała na placu zabaw. Miała wypić 0,5 litra wódki

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (17 maja) około godziny 18.00. Dyżurny straży miejskiej w Elblągu odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który widział, jak grupa młodzieży spożywa alkohol w Parku Dolinka. Jak relacjonował, jedna osoba (dziewczyna) straciła przytomność, a pozostała grupa zaniosła ją za teren placu zabaw, na trawnik za rzeczkę i czymś ją nakryła.

– Po przyjeździe na miejsce za placem zabaw, w części rekreacyjnej na ziemi w pozycji bocznej bezpiecznej leżała nieprzytomna młoda dziewczyna. Oddychała, jednak nie było z nią żadnego kontaktu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego – informuje straż miejska.

Z uwagi na wysoką temperaturę i nasłonecznienie miejsca dziewczyna została przeniesiona przez strażników w cień i ułożona w pozycji bezpieczniej.

Młodzież poinformowała strażników, że dziewczyna najprawdopodobniej wypiła 0,5 litra wódki i wówczas straciła przytomność. Pogotowie zabrało dziewczynę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Elbląg. Rodzina próbowała samodzielnie usunąć blokadę z koła samochodu