21. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” w Elblagu

i

Autor: Kamil Zimnicki 21. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” w Elblągu

Najlepsi tancerze rywalizowali w Elblągu. Za nami Baltic Cup

2021-11-22 10:00

Zakończyła się największa impreza taneczna roku! To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Zgromadzona w Elblągu publiczność mogła podziwiać najlepszych tancerzy świata! 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” i Mistrzostwa Świata par dorosłych w 10 tańcach przeszły do historii.

Przez trzy dni (od 19 do 21 listopada) pary taneczne z całego świata zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed międzynarodowym gronem sędziowskim. Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia. To wszystko przy niesamowitym wsparciu licznie przybyłej publiczności. W piątek podziwialiśmy zmagania najmłodszych adeptów tańca, sobota upłynęła pod znakiem rywalizacji w Mistrzostwach Świata Par Dorosłych w 10 Tańcach - Włochy, Rosja, Rumunia, Niemcy, Kanada, Holandia i oczywiście Polska – to tylko niektóre kraje, które miały swoich reprezentantów podczas Mistrzostw Świata par dorosłych w 10 tańcach. Najlepszą parą okazała się para Angelina Barkova i Evgeny Sveridonov, która zdobyła tytuł Mistrzów Świata w 10 tańcach. Drugie miejsce zajęli Veronika Myshko i Earle Williamson, na najniższym stopniu podium znaleźli się Marika Odikadze i Andrea Roccatti. Polska para Klaudia Iwańska i Armand Fazullin zawody skończyła na piątej pozycji.

Niedziela to dalszy ciąg zmagań w ramach Polish Open Championships. Wyniki 21. edycji MFT „Baltic Cup” można znaleźć tu.

Organizatorem MFT „Baltic Cup” było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu; współorganizatorzy: Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny