Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Piłkarska Elbląska Liga Amatorów Hydrobud

Mnóstwo goli na początek. Ruszyła piłkarska liga amatorów

2021-09-30 13:34

Wystartowała 11 edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. W rozgrywkach tych bierze udział 9 zespołów, które powalczą o tytuł mistrza naszego miasta. Pierwsze spotkania obfitowały w gole.

Wszystkie drużyny rywalizują w systemie ligowym, po dwa spotkania w rundzie zasadniczej. Później 5 najlepszych ekip zagra ze sobą w rundzie finałowej w grupie A, a trzy pierwsze zespoły otrzymają medale i puchary. Nagroda będzie także dla króla strzelców. Natomiast w grupie B zmierzą się ze sobą pozostałe 4 drużyny.

Obrońcą tytułu jest Metrotest Elbląg. Ta drużyna efektownie rozpoczęła zmagania w kampanii 2021/2022. Mistrz na początek rywalizował z Elektrykami i wygrał 4:0. To nie było jednak łatwe zwycięstwo, a świadczy o tym postawa bramkarza Macieja Kruczyńskiego, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Pretendent do złota, czyli IWO SKRAW TEAM, także musiał toczyć niełatwe pojedynki z ambitnymi Stokrotkami i AS-TRANSEM. W tych starciach 4 gole zdobył najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu - Damian Nazarek. Brązowy medalista PUB Sąsiedzi również wywalczył w dwóch spotkaniach komplet punktów.

El-Skład imponował skutecznością w zmaganiach z ekipą Stokrotek. Drużyna ta zdobyła wtedy 9 goli a hat-trickiem popisał się Paweł Gira. Elektrycy powetowali sobie słaby występ z mistrzem, zwyciężając 10:0 z ML Polyolefins. Trzy gole nowej ekipie w rozgrywkach strzelili Miłosz Chojnicki i Tomasz Chęsy. W klasyfikacji najskuteczniejszych na pozycji lidera znajduje się Michał Jaworski z Baltic Sun Jankowiak, który zdobył 5 bramek.

Szczegóły rozgrywek, wyniki, tabela oraz galerie znajdują się na stronie mosir.elblag.eu.

Nie brakuje dziewczynek chętnych do gry w piłkę nożną w Iławie

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?