Miejska Wycieczka Rowerowa w Elblągu na Wysoczyznę Elbląską

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Miejska Wycieczka Rowerowa w Elblągu na Wysoczyznę Elbląską

Miejska wycieczka rowerowa w Elblągu. Ponad 30 kilometrów w zimowych warunkach [TRASA]

2021-02-18 13:34

Miejski Wycieczka Rowerowa odbędzie się w Elblągu w najbliższą niedzielę, 21 lutego. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w tym roku. Ponad 30 kilometrowa trasa będzie prowadziła do wsi Pagórki na Wysoczyźnie Elbląskiej. Udział jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia znajdziecie poniżej.

Miejska Wycieczka Rowerowa rozpocznie się w Elblągu, następnie przez Jagodnik i Jelenią Dolinę do Pagórek i przez Łęcze oraz Kamionek Wielki do Elbląga. Na trasie będzie dominował asfalt różnej jakości, który może być przykryty śniegiem. Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych, wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki.

Stan zagrożenia epidemicznego sprawia, że jazda nadal musi się odbywać w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zatem podczas jazdy będzie konieczne zachowanie następujących zasady bezpieczeństwa: na postojach dystans 1,5 metra, w peletonie jazda jeden za drugim (nie parami obok siebie). Trzeba też zabrać osłony ust i nosa na ewentualność wejścia do pomieszczeń zamkniętych czy poruszania się w przestrzeni publicznej.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2021 będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2021). Warto zabrać książeczki turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może nabyć ją w siedzibie PTTK przy ulicy Krótkiej (cena - 5 zł). Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych. W trakcie wycieczki odbędą się przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 14, jest bezpłatny. Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu.

Pierwsza w tym roku Miejska Wycieczka Rowerowa startuje w niedzielę (21 lutego) o godzinie 10.00 z pętli przy ulicy Ogólnej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak wygląda praca pługopiaskarki

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: