Dziesięć lat elbląskiej Akademii Dziecięcej PWSZ

i

Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu Dziesięć lat elbląskiej Akademii Dziecięcej PWSZ

Mali studenci zakończyli sesję. Dziesięć lat elbląskiej Akademii Dziecięcej

2021-06-01 15:26

Dobiegła końca 10. jubileuszowa edycja Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu. W Auli uczelni odbyło się uroczyste dyplomatorium, podczas którego mali studenci w obecności rodziców i zaproszonych gości odebrali dyplomy ukończenia rocznych studiów.

Ostatni wykład tej edycji poprowadził mgr Janusz Światkowski, który oczami dziecka przedstawił naszą elbląską perełkę Bażantarnie. Jubileuszowe zakończenie poprowadziła Pełnomocnik Rektora ds. Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu – Pani mgr Stanisława Szuksta. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe wraz z upominkiem.

Do tej pory w ławach Akademii Dziecięcej zasiadło łącznie 901 dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W murach Uczelni mali studenci wzięli udział w łącznie ponad 200 wykładach i warsztatach. Zjazdy obejmowały bardzo zróżnicowaną tematykę zarówno z zakresu nauk ścisłych jak i przyrodniczych, humanistycznych i artystycznych. Wszystkie zajęcia Akademii Dziecięcej prowadzone były przez specjalistów – wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

Wykłady i warsztaty realizowane w ramach Akademii Dziecięcej ukierunkowane są na rozwijanie procesów poznawczych dzieci, rozbudzanie ich ciekawości i pasji oraz kształcenie logicznego myślenia. W aktywny, badawczy sposób mali studenci poznają naukę i otaczający świat. Pozwala to na rozwijanie różnych typów inteligencji, które tworzą dynamiczny profil indywidualnych predyspozycji.

Policyjni kontrterroryści zatańczyli dla dzieci
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?