Organizacja 1 listopada

i

Autor: Wikipedia

Wszystkich Świętych 2020. Jak będzie działała komunikacja miejska w Elblągu?

2020-10-22 9:48

Władze Elbląga przestawiły plan dotyczący organizacji ruchu w okolicach elbląskich nekropolii. Jak będzie działała komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych? Najważniejsze informacje znajdziesz w artykule na ESKA Elbląg.

Elbląg. Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

W nadchodzące święto Wszystkich Świętych w sposób szczególny myślimy o naszym bezpieczeństwie, zachowujmy dystans, stosujmy maseczki, ograniczmy do minimum odwiedziny i rozłóżmy wizyty na cmentarzach, aby nie kumulowały się one tylko 1 listopada.

Z apelem o zachowanie bezpieczeństwa zwracał się do mieszkańców podczas zdalnej konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

- Sytuacja jest trudna, mamy w Elblągu prawie 200 osób zakażonych koronawirusem. W Szpitalu jest 50 osób zakażonych, a na kwarantannie jest ponad 600 osób. W związku z tym apeluję o rozwagę w sprawie wizyt na cmentarzach. Posłuchajmy ekspertów, którzy wskazują żeby nie gromadzić się na cmentarzach. Postarajmy się rozłożyć te wizyty na kilka dni tak, aby nie dać koronawirusowi pola do rozprzestrzeniania się. Proszę elblążan by byli odpowiedzialni, tak jak pokazali to wiosną – apeluje prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W trakcie konferencji przekazano też najważniejsze informacje dotyczące komunikacji miejskiej i organizacji ruchu wokół dwóch elbląskich cmentarzy.

Czy zdałbyś dziś egzamin na prawo jazdy 2020? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Który z obowiązków dotyczy właściciela samochodu osobowego?

W sobotę 31 października oraz niedzielę 1 listopada wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne. Co ważne, z uwagi na zaplanowaną organizację ruchu w okolicy cmentarza Dębica, autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały TYLKO do DOLNEJ PĘTLI przy cmentarzu Dębica.

Należy również pamiętać o obostrzeniach w komunikacji miejskiej, a więc: obowiązku zakrywania nosa i ust, utrzymywaniu bezpiecznej odległości od innych osób, limitach pasażerów w poszczególnych pojazdach komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu wokół elbląskich cmentarzy: Dębica i Agrykola

• W dniach 31 października i 1 listopada na ul. Łęczyckiej (od ronda przy ul. Rawskiej do Dolnej Dębicy) ruch drogowy dla pojazdów osobowych będzie jednokierunkowy, bez możliwości parkowania na tym odcinku. Dla autobusów, służb miejskich, taxi i zaopatrzenia ruch będzie dwukierunkowy.

• Od soboty 31 października od godz. 8.00 do 1 listopada do godz. 20.00 na ul. Łęczyckiej od Dolnej Dębicy w górę do ogrodów działkowych - ruch drogowy będzie jednokierunkowy, z możliwością parkowania skośnego po lewej stronie jezdni. Powrót do miasta będzie odbywał się po S 22 do węzła Elbląg - Wschód.

• ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu od dnia 31 października od godz. 8 00 do dnia 1 listopada do godz. 20.00. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych i osób prowadzących handel (za okazaniem przepustek które wydaje Urząd Miejski w Elblągu.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych znajdziesz >>TUTAJ<<

Mapka

i

Autor: UM Elbląg
Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry