Jeden z wraków na elbląskim osiedlu

i

Autor: Straż Miejska w Elblągu Jeden z wraków na elbląskim osiedlu

Kolejne wraki znikają z ulic Elbląga. Akcja Straży Miejskiej

2021-01-14 15:23

Straż Miejska przeprowadziła kolejne interwencje związane z usuwaniem nieużywanych pojazdów. W tym tygodniu odholowano kolejne dwa auta.

Powodów porzucenia pojazdu może być wiele, jednak musimy pamiętać, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany może zostać usunięty z drogi przez straż miejską lub policję na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu. Nawet jeżeli wydaje się nam, że pojazd taki zostawiliśmy prawidłowo zaparkowany na miejscu postojowym przed budynkiem, w którym mieszkamy. Pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest używany lub pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych nawet jeżeli jest prawidłowo zaparkowany może zostać usunięty przez strażników.

W 2020r. Straż Miejska w Elblągu otrzymała ponad 200 zgłoszeń dotyczących tzw. "wraków". Jedne nie miały powietrza w kołach, inne miały zniszczoną karoserię, były rozbite, pozostawione otwarte czy też bez tablic rejestracyjnych. Po przeprowadzeniu czynności przez strażników nie wszystkie jednak pojazdy okazywały się nieużywane, niektóre nie posiadały cech pojazdu nieużywanego. Znaczna część pojazdów po uprzednim zobowiązaniu ich właścicieli została albo usunięta samodzielnie albo doprowadzono do stanu używalności.

W 2020r. Straż Miejska w Elblągu zleciła usunięcie 25 pojazdów na koszt ich właścicieli. W styczniu 2021r. Straż Miejska w Elblągu wydała kolejne dyspozycje usunięcia nieużytkowanych pojazdów.

Miasto zapowiada kontynuację akcji usuwania wraków znajdujących się na elbląskich parkingach i ulicach. Koszt holowania auta to kilkaset złotych. Koszt postoju na parkingu to kilkadziesiąt złotych za dobę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ból i rozpacz po śmierci 13-letniej Patrycji

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?