Elbląska Noc Bibliotek

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Klimat na czytanie. Elbląska Noc Bibliotek już w sobotę

2020-10-07 18:23

Tegoroczna, szósta edycja Nocy Bibliotek odbywać się będzie pod hasłem „Klimat na czytanie”. W programie elbląskiej nocy: spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci, kino dla dzieci, wykłady tylko dla dorosłych (jeden z nich, mrożący krew w żyłach), możliwość zwiedzania rozświetlonego dziedzińca.

Elbląska Noc Bibliotek startuje w sobotę (10 października) o godzinie 13.00. Propozycje dla dzieci i młodzieży będą miały miejsce od 13.00 do 18.00. Od 20.00 coś wyłącznie dla dorosłych. Program całego wydarzenia wygląda następująco:

Dla dzieci i młodzieży: 13:00 Warsztaty 3D dla dzieci 10+ 16:00 Kino dla dzieci 6+: „Jakub, Mimmi i gadające psy” 18:00 Spotkanie z Ilustratorką Agnieszką Żelewską

Tylko dla dorosłych: 20:00-21:00 „Żywe trupy – czarownice – kaci. Z dziejów XIX-wiecznych zabobonów i przesądów w państwie pruskim ze szczególnym uwzględnieniem terenu Pomorza”/Radosław Kubus/Pracownia Regionalna Biblioteki Elbląskiej: Maciej Badowicz/Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego: „Historia w szkle zapisana – o dziejach alkoholu słów kilka”. Uczestnicy wykładów otrzymają biblioteczne, ziołowe herbatki ... na uspokojenie ;-) Zioła pochodzą z bibliotecznego ogrodu. Dla każdego: 18:00-21:00 Nocny spacer po rozświetlonych ogrodach biblioteki połączony ze zwiedzaniem wystawy „Druki medyczne ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej”

Podczas wydarzeń należy stosować się do regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Elbląską im C. Norwida w okresie epidemii Covid-19.

Policjanci zabezpieczyli 10 kg narkotyków

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?