Kino w Elblągu. Gdzie wybrać się na film?

i

Autor: pexels.com

Kino w Elblągu. Gdzie wybrać się na film? [CENNIK, DOJAZD]

2020-01-24 12:29

Zastanawiasz się, jak spędzić długi zimowy wieczór? Chcesz obejrzeć wciągające kino akcji lub wzruszającą do łez komedię romantyczną? Sprawdź, gdzie w Elblągu warto wybrać się do kina.

Multikino oraz Kino Studyjne Światowid - to dwa miejsca w Elblągu, do których możemy wybrać się na filmowy seans. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto wybrać sobie coś z repertuaru "Światowida". Tam ceny są znacznie niższe. Nie znajdziemy w nim jednak wszystkich filmów, które proponuje Multikino.

Multikino w Elblągu

Multikino w Elblągu zostało otwarte w listopadzie 2015 roku i znajduje się w „CH Ogrody” (ul. płk. Stanisława Dąbka 152; Elbląg 82-300) na poziomie +2. Posiada sześć sal kinowych, które łącznie mogą pomieścić ponad 560 osób. Wszystkie są wyposażone w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D oraz najnowocześniejszy system dźwiękowy. Kasy biletowe są otwierane 15 minut przed pierwszym seansem, a zamykane 15 minut po starcie ostatniego seansu. Cennik różni się w zależności od danego filmu, który chcemy obejrzeć. Ceny wahają się od 23 zł do nawet ponad 27 zł.

Kino Studyjne "Światowid" w Elblągu

Kino Studyjne "Światowid" w Elblągu mieści się na Placu Jagiellończyka 1. To kino z historią. Działa nieprzerwanie od 1962 roku. Repertuar Światowida, to obok najgłośniejszych premier zagranicznych, kino polskie, ambitne filmy europejskie, czy niezależne. W repertuarze jest miejsce na przeglądy dobrych filmów, czy repliki najważniejszych festiwali, na niszowe cykle filmowe i na edukację – nie tylko najmłodszych. W tani poniedziałek bilety kupimy za jedyne 12 zł. Natomiast od wtorku do czwartku bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy 15 zł. W weekendy cena nieco wzrasta, bo za ulgowy damy 17 zł, a za bilet normalny 19 złotych.

QUIZ. Klasyki kina amerykańskiego. Komplet punktów tylko dla największych kinomanów

Pytanie 1 z 10
W "Siedem" Davida Finchera Kevin Spacey grał seryjnego mordercę, który przedstawiał się jako: