Kadyny. Rowerzysta zrobił rowerem fikołka i uderzył w radiowóz. Otrzymał dwa mandaty

i

Autor: KMP Elbląg Kadyny. Rowerzysta zrobił rowerem fikołka i uderzył w radiowóz. Otrzymał dwa mandaty

Kadyny. Rowerzysta zrobił rowerem fikołka i uderzył w radiowóz. Otrzymał dwa mandaty

2022-06-22 9:58

Popisowa jazda pewnego 34-letniego mężczyzny zakończyła się dwoma wysokimi mandatami po 2 500 zł. Rowerzysta spektakularnie zrobił rowerem fikołka i uderzył w drzwi radiowozu. Okazało się, że w organizmie miał 3 promile alkoholu. O szczegółach zdarzenia przeczytasz w artykule poniżej.

Do niecodziennej sytuacji doszło w miniony wtorek (21 czerwca) w miejscowości Kadyny w powiecie elbląskim. Policja skontrolowała 34-letniego mieszkańca Tolkmicka. Pech chciał, że w trakcie zatrzymywania się rowerzysta brawurowo wywinął fikołka i uderzył głową w drzwi radiowozu. 

— Na szczęście nic mu się nie stało. Skończyło się na niewielkiej deformacji karoserii. Okazało się jednak, że był pijany — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Badanie wykazało, że ma 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym. Otrzymał dwa mandaty po 2 500 zł.

— Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg — apeluje policja.

Elbląg. Wjechał pod prąd na S7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE