Gigantyczny pożar składowiska odpadów w Gronowie Górnym. Wstrzymano ruch pociągów! [ZDJĘCIA]

2021-11-18 7:29

Gigantyczny pożar składowiska odpadów foliowych w Gronowie Górnym koło Elbląga w woj. warmińsko- mazurskim. Ogień objął teren około 150 m kw. W związku z uszkodzeniem sieci trakcyjnej wstrzymany został ruch pociągów na trasie Elbląg - Bogaczewo. Szczegóły poniżej.

Trwa akcja gaśnicza w związku z pożarem odpadów foliowych, zgromadzonych w firmie w Gronowie Górnym w powiecie elbląskim. - Pożarem objętych jest około 150 m kw. odpadów składowanych w prasowanych belach o wysokości 4-5 m. Na miejscu działa 16 zastępów straży pożarnej. Obroniona została hala, pożar już się nie rozprzestrzenia - poinformował PAP bryg. Paweł Gryciuk z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej.

Pożar składowiska odpadów w Gronowie Górnym koło Elbląga. Wstrzymany ruch pociągów na trasie Elbląg - Bogaczewo

Wstrzymany został ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo. Pożar w zakładzie koło linii kolejowej pod Elblągiem, uszkodził sieć trakcyjną. Naprawa rozpocznie się natychmiast gdy będą bezpieczne warunki pracy.

- Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg m.in. w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg – Bogaczewo - czytamy w komunikacie podanym przez PKP PLK.

Podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

AKTUALIZACJA godz. 10.15

- Nadal trwają działania gaśnicze. Pożar jest zlokalizowany, nie rozprzestrzenia się. Jeżeli uda nam się szybko stłumić zarzewie ognia, rozciągnąć wszystko, to dopiero będzie trwało dogaszanie, więc może to potrwać parę godzin - powiedział PAP oficer prasowy elbląskiej straży pożarnej bryg. Krzysztof Karolkiewicz.

Komenda Miejska PSP w Elblągu zamieściła na portalach społecznościowych komunikat: "W związku z unoszącą się chmurą dymu i gazów apelujemy do okolicznych mieszkańców, aby w dniu dzisiejszym nie otwierali okien".