UM Elbląg

i

Autor: UM Elbląg

Elblążanka najlepsza na macie

2021-05-13 12:39

Iga Bewicz, uczennica III LO w Elblągu zdobywczynią srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w karate shotokan. Uczennica klasy II d- Iga Bewicz wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kumite i zdobyła srebrny medal w kategorii kadetów ( 16-17 lat). To już kolejny, zdobyty przez utalentowaną zawodniczkę medal Mistrzostw Polski.

Iga zgodziła się podzielić z nami wiedzą na temat tej dyscypliny sportu a także zdradzić tajemnicę swojego sukcesu. Jak mówi, sport towarzyszy jej od dziecka, ponieważ jako siedmiolatka zobaczyła na szkolnym korytarzu ogłoszenie dotyczące zajęć karate. Starszy brat trenował judo, więc Iga z zazdrością obserwowała czasem jego treningi.

I tak zaczęły się regularne treningi karate, które okazało się wcale niełatwą dyscypliną. Wymaga cierpliwości i ciężkiej pracy, którą kieruje trener -p. Jan Zamojcin.

Obecnie Iga startuje w kata i kumite. Kata to układa ruchów, które razem tworzą spójną całość, przy czym każdy ruch musi dopracowany perfekcyjnie. Każde kata opowiada własną historię, w którą trzeba się po prostu wczuć.

Natomiast kumite to walka ( oczywiście w ochraniaczach), gdzie każda z technik jest punktowana. Sukcesy zawodniczki dowodzą, że lata spędzone na sali nie poszły na marne a decyzja o rozpoczęciu treningów to najlepsza życiowa decyzja Igi.

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE