Tak wyglądać ma Dolinka po przebudowie

i

Autor: UM Elbląg Tak wyglądać ma Dolinka po przebudowie

Park Dolinka razem z amfiteatrem przejdą rewitalizację. Zobacz co się zmieni!

2020-10-16 12:45

Zagospodarowanie terenu Parku Dolinka wraz z przebudową amfiteatru coraz bliżej. Witold Wróblewski prezydent Elbląga podpisał umowę z wykonawcą na roboty budowlane. Zwycięzcą przetargu na pierwszy etap prac jest elbląska firma Zakład ogólnobudowlany Markiewicz.

Elbląg. Park Dolinka przejdzie rewitalizację

Park Dolinka to projekt wyczekiwany nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Miejsce to niebawem zmieni się nie do poznania.

- Już od dłuższego czasu zabiegaliśmy o środki na rewitalizację parku. Próbowaliśmy pozyskać środki z funduszy norweskich, ostatecznie uzyskaliśmy dofinansowanie unijne w ramach RPO. Zrewitalizujemy teren o wielkości 9 hektarów, dzięki temu powstanie miejsce do rekreacji dla wszystkich elblążan. Koszt całego projektu to 13 mln zł z czego dofinansowanie z UE to 9 mln zł, reszta pochodzi z budżetu miasta – mówił prezydent Wróblewski tuż przed podpisaniem umowy.

W parku mają powstać m.in. place zabaw dla dzieci oraz miejsca wypoczynku dla seniorów. Teren zostanie także zaopatrzony w infrastrukturę niezbędną do komfortowego użytkowania odnowionego terenu – ustawione zostaną śmietniki i ławki oraz powstaną nowe ścieżki rowerowe i chodniki.

– Cieszę się, że przetarg wygrała elbląska firma, wykonawca sprawdzony na realizowanych przez miasto inwestycjach. Mam nadzieję, że jest to gwarancją, że zadanie wykonane będzie terminowo. Termin na wykonanie prac jest do września przyszłego roku – wskazywał prezydent - Od kilku lat mieszkańcy pytali, kiedy będziemy mieli taki park jak w Pasłęku, mogę powiedzieć, że nasz elbląski będzie jeszcze ładniejszy. To będzie wspaniałe miejsce spotkań dla mieszkańców – podsumował prezydent

Nowy park na Dworcowej w Płocku