10. rocznica nadania lodowisku w Elblągu im. Heleny Pilejczyk

i

Autor: Krzysztof Jaworski 10. rocznica nadania lodowisku w Elblągu im. Heleny Pilejczyk

Dekada z dobrym imieniem. 10 lat temu kryte lodowisko w Elblągu otrzymało imię Heleny Pilejczyk

2021-02-26 13:46

Helena Pilejczyk jest elblążanką, brązową medalistką olimpijską ze Squaw Valley w 1960 roku a także srebrną medalistką mistrzostw świata w Ostersund w tym samym roku. Ma na koncie medale mistrzostw Polski i rekordów kraju.

Helena Pilejczyk jest zasłużoną Mistrzynią Sportu. Została odznaczona m.in. Srebrnym i Brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Krzyżem Kawalerskim i w 2008 Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także Honorową Obywatelką Elbląga. Łyżwiarstwo szybkie uprawiała do 75. roku życia. Zdobyła wiele tytułów mistrzyni świata weteranów.

Helena Pilejczyk i prezydent Elbląga, Witold Wróblewski na lodowisku Helena

i

Autor: Krzysztof Jaworski Helena Pilejczyk i prezydent Elbląga, Witold Wróblewski na lodowisku Helena

Pani Helena przez całe dorosłe życie związana była z Elblągiem. Pomysłodawcami nadania elbląskiemu lodowisku im. Heleny Pilejczyk była dziennikarka Mira Stankiewicz oraz społecznik Dariusz Bocian. Z okazji rocznicy Olimpijka spotkała się na lodowisku z młodymi zawodniczkami Orła Elbląg.

Tablica pamiątkowa na Lodowisku Helena

i

Autor: Krzysztof Jaworski Tablica pamiątkowa na Lodowisku Helena

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.02.2021