Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

Czas na niedzielną wyprawę. Rowerami pod średniowieczne mury

2022-02-10 11:08

Druga w roku 2022 odsłona Miejskich Wycieczek Rowerowych w najbliższą niedzielę będzie prowadziła do Pasłęka, miasta słynącego z posiadania jednych z najdłuższych w Polsce, średniowiecznych murów obronnych. Wycieczka startuje w niedzielę o 9.00

Wycieczka na dobry początek rozpocznie się gorącą kawą i herbatą w siedzibie Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu przy ulicy Okólnik 4. W ramach rewanżu byłoby dobrze, gdyby każdy z uczestników przyniósł marchewkę lub jabłko dla stacjonujących tam koni. Następnie odbędzie się podjazd do Przezmarka. Potem na starą drogę krajową nr 7 i przez Bogaczewo dojazd do Pasłęka. Droga powrotna będzie prowadziła przez Krosno, Lisów, Węzinę i Komorowo Żuławskie. Do pokonania będzie 47 kilometrów.

Każdy z rowerzystów i rowerzystek powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB) oraz trekkingowych i gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki. Warto wziąć ze sobą termos z ciepłym piciem.

Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dopasowane do warunków terenowych. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie czy robienie zdjęć. Dłuższy postój będzie w Pasłęku, gdzie przyjrzymy się z bliska zabytkowym murom. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego.

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce, która zakończy się około godz. 15.00 jest bezpłatny. Prosimy o stosowanie się do wytycznych związanych z pandemią koronawirusa.

Wzorem lat ubiegłych także w roku 2022  trwa konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2022). Prosimy zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 5 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

Zbiórka w niedzielę, 13 lutego o godz. 9.00. Ruszamy o godzinie 10.00 z Fundacji Końskie Zdrowie na ulicy Okólnik 4.

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom