Saturn V zagra w Galerii El w Elblągu

i

Autor: Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu Saturn V zagra w Galerii El w Elblągu

Czas na muzyczna podróż w kosmos. Saturn V zagra w Galerii

2021-08-31 12:06

Lata za oknem coraz mniej, ale muzycznie – nadal jest w formie. W piątek 3 września na kameralnej scenie Centrum Sztuki Galeria EL pojawi się grupa Saturn V, której muzycy wywodzą się z zespołów EABS/Błoto, Skalpel i P.Unity.

Saturn V, to zupełnie nowy muzyczny projekt na polskim niebie dźwiękowym, choć jego założyciele orbitują w jazzowo-funkowej konstelacji od dawna. Zespół powstał po powrocie ze wspólnej podróży w kosmos trzech charyzmatycznych artystów: Pawła Stachowiaka, Rafała Dutkiewicza i Miłosza Olenieckiego. Każdy z muzyków wniósł w projekt kawałek swojej planety – rytm Skalpela, tłustość Błota i finezja P.Unity. Tym samym stworzyli całkiem nowy, wyróżniający się na tle polskiej sceny jazzowej projekt. Współtworząc wspólny kosmos, pandemiczny czas spędzili w nowopowstałym studio nagraniowym Jassmine, co przyniosło znakomite owoce w postaci międzygalaktycznego materiału muzycznego. Teraz można doświadczyć go na żywo. To nie jazz, to podróż w kosmos.

Zespół zagra w składzie: Paweł Stachowiak (Błoto, EABS) – bas Rafał Dutkiewicz (Skalpel) – perkusja Miłosz Oleniecki (P.Unity) – klawisze

Saturn V zagra w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu 3 września (piątek), godz. 20:00

Wstęp wolny.

Koncert jest częścią cyklu Lato w Formie organizowanego przez UM w Elblągu.

Huragan spustoszył Luizjanę

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?