Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

Celem będzie Nowakowo. Rowerowe kwestowanie z MOSiR

2022-01-27 14:48

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu organizuje krótką wycieczkę rowerową połączoną z kwestowaniem na rzecz WOŚP. Podczas niedzielnej przejażdżki rowerzyści odwiedzą m.in. Nowakowo, gdzie przy lokalnych sklepach przeprowadzą kwestę do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wycieczka będzie przebiegała drogami asfaltowymi i z płyt betonowych. Jej długość to 26 km, czyli około 2 godzin spokojnego pedałowania. Na trasie rowerzyści spojrzą na panoramę Nogatu w Kępie Rybackiej oraz sprawdzą postępy w budowie mostu obrotowego na rzece Elbląg w Nowakowie.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć i kwestowanie do puszki WOŚP zarówno od uczestników wycieczki, jak i okolicznych mieszkańców.

Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rusza w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 12.00, spod liter ELBLĄG na Starym Mieście. Do Elbląga wróci około godziny 14, aby wziąć udział w rozpoczęciu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie przy Ratuszu Staromiejskim.

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira