Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Miejska Wycieczka Rowerowa z Mosirem

Celem będzie Nowakowo. Rowerowe kwestowanie z MOSiR

2022-01-27 14:48

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu organizuje krótką wycieczkę rowerową połączoną z kwestowaniem na rzecz WOŚP. Podczas niedzielnej przejażdżki rowerzyści odwiedzą m.in. Nowakowo, gdzie przy lokalnych sklepach przeprowadzą kwestę do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wycieczka będzie przebiegała drogami asfaltowymi i z płyt betonowych. Jej długość to 26 km, czyli około 2 godzin spokojnego pedałowania. Na trasie rowerzyści spojrzą na panoramę Nogatu w Kępie Rybackiej oraz sprawdzą postępy w budowie mostu obrotowego na rzece Elbląg w Nowakowie.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć i kwestowanie do puszki WOŚP zarówno od uczestników wycieczki, jak i okolicznych mieszkańców.

Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku.

Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Rusza w niedzielę, 30 stycznia o godzinie 12.00, spod liter ELBLĄG na Starym Mieście. Do Elbląga wróci około godziny 14, aby wziąć udział w rozpoczęciu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie przy Ratuszu Staromiejskim.

Skrajnie niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE