Rowerem po Bażantarni. Kolejny spacer z leśnikiem

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Rowerowe spacery z leśnikiem

Celem będzie Czarny Zagajnik. Kolejny rowerowe spacery z leśnikiem

2021-10-11 9:33

Elbląski Mosir i nadleśnictwo Elbląg organizują kolejne spotkanie w ramach cyklu popołudniowych przejażdżek po Bażantarni w towarzystwie leśnika. Najbliższe spotykanie we wtorek, 12 października o godzinie 17. Zbiórka przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przy ul. Marymonckiej 5.

Rowerowe spacery z leśnikiem to impreza, podczas której będzie można aktywnie spędzić czas w lesie. Poznamy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi specjalisty z Nadleśnictwa Elbląg. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej (do 10 km/2 godziny) przejażdżki rowerowej (czasami będzie to spacer) szlakami i ścieżkami Bażantarni na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica.

Podczas tego spaceru czeka na nas jazda szlakiem czerwonym w okolice Diabelskiego Kamienia. Potem będziemy się wspinać w kierunku szlaku zielonego, żeby przez GreenVelo dotrzeć do wiaty Wiktorówka. Na zakończenie obejrzymy „czarny zagajnik” i wrócimy pod siedzibę Nadleśnictwa Elbląg.

Organizator informuje, że w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana. Informacja o odwołaniu imprezy ukaże się na stronie MOSiR. Z uwagi na coraz krótszy dzień i zapadające ciemności prosimy pamiętać o oświetleniu rowerowym przednim i tylnym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Poradnik "Jak nie zgubić się w lesie"

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?