Blokada Elbląga

i

Autor: Joanna Siudak Blokada Elbląga

Protest kobiet w Elblągu. Zablokowali miasto za zaostrzenie przepisów dotyczących aborcji

2020-10-26 20:11

Rowerami, motorami i na hulajnogach ruszyli ulicami Elbląga. Blokada ulic to kolejna manifestacja w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji. Strajkujący ruszyli spod parkingu przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Strajk jest sprzeciwem wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z nowymi postanowieniami aborcja z powodów uszkodzenia lub choroby płodu jest nielegalna.

Strajk Kobiet w Elblągu

Elbląg. Blokada ulic za odbieranie prawa do decydowania o sobie

Manifestacja w Elblągu ruszyła spod Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Protestujących asekurowała policja. Strajkujący przemieszczali się pieszo, motorami, rowerami, hulajnogami, wspierali ich też rolnicy.

Cywilizacja życia, o której mówią w tej chwili obrońcy życia, kończy się w momencie urodzenia. Pomoc państwa dla niepełnosprawnych jest znikoma - mówiła podczas protestu pani Dominika, która przybyła na pochód z niepełnosprawnym synem.

W proteście udział wzięło ponad tysiąc osób.

Mandaty i wnioski do sądu po weekendowych protestach

Po weekendowych protestach w Elblągu jest 60 wniosków do sądu o ukaranie. Wnioski są z artykułu 50 kodeksu wykroczeń, który mówi: „kto nie opuszcza zbiegowiska publicznego pomimo wezwania właściwego organu, podlega karze aresztu albo grzywny". Poza tym 5 osób dostało mandaty. Nikt natomiast nie został zatrzymany.

Strajk Kobiet. Ulica Grunwaldzka

i

Autor: Joanna Siudak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE