Blokada ulic II

i

Autor: Joanna Siudak

"Będziemy wychodzić do skutku!". Strajkujący zablokowali elbląskie ulice [WIDEO]

2020-11-03 9:51

Kilkaset osób wzięło udział w Elbląskim Strajku Kobiet. Elblążanie, którzy nie zgadzają się z zaostrzeniem przepisów dotyczących aborcji, ponownie przeszli głównym arteriami miasta. Strajk sparaliżował ruch w kilku miejscach w mieście. Działania są sprzeciwem wobec Trybunału Konstytucyjnego, który wydał orzeczenie, uznając aborcję wykonaną z powodu wad płodu za niezgodną z konstytucją.

Blokada ulic II

Protestujący nie składają parasolek

W poniedziałkowym proteście udział brało kilkaset osób. Strajk w Elblągu ruszył spod Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Protestujących asekurowała jak zawsze policja. Strajkujący wygłaszali swoje hasła, m.in. "Myślę, czuję, decyduje". Trasa marszu prowadziła ulicami: Grunwaldzką, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Nowowiejską, Pocztową, Armii Krajowej i Giermków.

Tym razem bez incydentów

Elbląski Strajk Kobiet odcina się od zachowań wandali. Organizatorki nie popierają agresywnych zachowań, choć przyznają, że ostre słowa, które padają na protestach, są wyrazem determinacji.

Wydaje mi się, że na początku dużo młodzieży, część z nich przychodziła się bawić, kibice, którzy mogli nieźle przekląć i nie dostać za to mandatu. W tej chili chyba zostali już myślący ludzie, którzy wiedzą, o co chodzi i protestują z całego serducha - mówi jedna z organizatorek.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?