Pływanie lodowe

i

Autor: facebook Grupy Wodnej

13 śmiałków zanurzyło się w rzece Elbląg. Lodowe pływanie z Wicemistrzem Świata

2021-01-18 12:50

Ta aktywność to poziom wyżej od morsowania. W sobotę na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu odbyła się lekcja pływania lodowego. Przygotować trzeba było się mentalnie - o resztę zadbał instruktor - Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej. 13 śmiałków, kobiety i mężczyźni, równo o godzinie 13-tej rozpoczęli odprawę na houseboacie.

Marcin Trudnowski, szef Grupy Wodnej (nauczyciel pływania, instruktor ratownictwa wodnego, Wicemistrz Świata w pływaniu lodowym) zorganizował i poprowadził szkolenie pływania lodowego dedykowane osobom, które morsują i chcą zacząć pływać w lodowatej wodzie.

Jednym z elementów warsztatów było szkolenie z pierwszej pomocy. Grupa Wodna uzyskała zgodę Urzędu Morskiego na organizację wydarzenia. Asekurowany był każdy uczestnik warsztatów. Potrzebny był strój kąpielowy, klapki, ręcznik, zatyczki do uszu i okularki. Chociaż rzeka Elbląg była skuta lodem, udało się wyrzeźbić tor pływacki. Ostatecznie do wody weszło 13 śmiałków.

Masa dobrych emocji, wyjście ze strefy komfortu, poszerzanie własnych możliwości, przekraczanie barier i przede wszystkim, doskonała, rodzinna wręcz atmosfera! Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i kibicom serdecznie dziękujemy - czytamy na fanpejdżu Grupy Wodnej.

Wszystko wskazuje na to, że warsztaty będą odbywały się cyklicznie. O kolejnym spotkaniu będziemy informować na bieżąco.

Na zdjęciu Marcin Trudnowski

i

Autor: facebook Grupy Wodnej Na zdjęciu Marcin Trudnowski, organizator warsztatów
FENOMEN MORSOWANIA – SKĄD SIĘ WZIĄŁ?