Żołnierze 16 Pułku Logistycznego w Elblągu pomagają w walce z epidemią

i

Autor: 16 Pułk Logistyczny w Elblągu Żołnierze 16 Pułku Logistycznego w Elblągu pomagają w walce z epidemią

Żołnierze walczą z epidemią. Elbląscy Logistycy wkraczają do akcji

2020-11-10 11:16

Sytuacja epidemiczna wymaga nadzwyczajnych działań, dlatego wojsko rozszerza skalę swoich zadań. - Musimy walczyć z wirusem na wszystkich frontach, dla ochrony zdrowia mieszkańców naszego miasta i regionu - mówi Dowódca 16 Pułku Logistycznego w Elblągu płk Piotr Pankowski.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka w walkę z koronawirusem angażuje się coraz więcej żołnierzy. Ich główne zadanie to odciążenie cywilnego systemu ochrony zdrowia. Do działania przystąpili także elbląscy logistycy. 6 Listopada przekazali i rozstawili pięć namiotów przed Szpitalem Miejskim im. Jana Pawła II, które, w razie pogorszenia sytuacji epidemicznej, mogą stać się mobilnymi izbami przyjęć. Żołnierze 16 Pułku Logistycznego wspólnie z policją monitorują przestrzeganie kwarantanny na terenie Elbląga, powiatu elbląskiego, Iławy, powiatu iławskiego oraz powiatu działdowskiego.

Żołnierze z Elbląga są również w Szpitalu Wojewódzkim i Szpitalu Miejskim w Elblągu. Wspierają także pracę placówek szpitalnych w Iławie i Działdowie.

- Zgodnie z zapisem w Konstytucji 3 Maja wojsko polskie winno być dla narodu najsilniejszą tarczą i my taką tarczą jesteśmy – zapewnia Dowódca 16 Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – Przekazaliśmy namioty szpitalowi, wspieramy policjantów w ich zadaniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19, a w gotowości mamy żołnierzy przeszkolonych do pobierania wymazów i opieki nad pacjentami, a także sprzęt do transportu medycznego, respiratory oraz butle z tlenem. Uczestniczymy również w akcji krwiodawstwa, bo wiemy, jak trudno w obecnej sytuacji o ten cenny dar. Jesteśmy zbrojnym ramieniem, na którym mogą oprzeć się mieszkańcy naszego miasta i regionu – podkreśla płk Piotr Pankowski. – Razem pokonamy trudnego przeciwnika i z tej walki wrócimy z tarczą jako zwycięzcy!

Chryzantemy na grobach polskich bohaterów

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...