Szpital Miejski w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Szpital Miejski w Elblągu

Znęcali się nad dwulatką. Elbląska policja zatrzymała dwie osoby

2021-04-01 16:42

Nawet 8 lat więzienia grozi dwójce elblążan, którzy podejrzani są o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad 2 i pół letnią dziewczynką. Sprawa wyszła na jaw w Szpitalu Miejskim w Elblągu.

O znęcanie się nad dzieckiem podejrzani są 20-latka, matka 2,5 letniej dziewczynki oraz jej 24-letni obecny partner. Prokuratura postawiła im zarzuty, a sąd oboje aresztował. Sprawa wyszła na jaw dzięki ordynatorowi jednego z oddziałów Szpitala Miejskiego:

- Na izbę przyjęć z 2,5 letnią dziewczynką zgłosił się ojciec dziecka. W trakcie wstępnego badania lekarz stwierdził, że może istnieć podejrzenie, że wobec tego dziecka mogło być stosowane niedozwolone działania, że mogło być krzywdzone, natychmiast powiadomił policję – mówi Sławomir Karmowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

20-letnia matk dziecka i jej obecny, 24-letniego partner zostali zatrzymani. Postawiono im zarzuty a prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku. Dziewczynka pozostaje na obserwacji. Podejrzanym grozi od 6 miesięcy do 8 lat za kratkami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gnała 133 km/h w terenie zabudowanym. 65-latkę zatrzymali policjanci z grupy "SPEED"

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?