zielony

i

Autor: Krzysiek Jaworski

miasto

Zwycięskie projekty w Zielonym Budżecie. Będzie zielono!

2023-06-14 9:44

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do trzeciej edycji programu Zielony Budżet. Pomysły na zazielenienie kolejnych miejsc w naszym mieście elblążanie mogli zgłaszać przez cały kwiecień. Wpłynęły 42 projekty, z czego 26 zostało zweryfikowanych pozytywnie i poddanych głosowaniu mieszkańców.

Zielony Budżet 2023

Najwięcej głosów – 230 zdobył projekt „Zielona Czternastka”, drugie miejsce – 191 głosów zdobył projekt „Lepsze jutro w odcieniach zieleni, czyli zazielenienie terenu wokół Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej”, a trzecie - z liczbą 155 głosów projekt „Odbetonowanie 1-Maja”.

W głosowaniu Zielonego Budżetu 2023 oddanych zostało 1575 głosów, z czego 132 było nieważnych. Budżet na realizację zadania wynosi 30 tys. zł, przy czym poszczególne projekty nie mogą przekraczać kwoty 10 tys. zł. Zostaną więc zrealizowane trzy projekty, które otrzymały największą liczbę głosów. Jeżeli zostaną środki, to nie wykluczamy możliwości realizacji kolejnych, zgodnie z kolejnością uzyskanej liczby głosów. Serdecznie dziękujemy wszystkim wnioskodawcom, jak i osobom, które wzięły udział w głosowaniu.

Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Ukraina zostanie zalana. Totalna masakra