Zmiany w funkcjonowaniu drive-thru w Elblągu. Będzie drugie stanowisko

2020-11-13 9:30

W związku z sytuacją epidemiologiczną w regionie, reagując na potrzeby lokalnej społeczności, punkt drive-thru znajdujący się na parkingu przed Halą Sportowo-Widowiskową przy Al. Grunwaldzkiej 135 zmienia zasady swojego funkcjonowania. O szczegółach czytaj na ESKA Elbląg.

Uruchomione zostanie drugie stanowisko pobrań próbek, a w poniedziałki "Test & go" działać będzie w godzinach 8-14. Pozostałe dni tygodnia pozostają bez zmian.

Od początku funkcjonowania drive-thru w Elblągu (3 listopada) pobrano 571 wymazów, tylko w dziś było ich 119.

Służbę w punkcie pobrań pełnią żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Czytaj też: Cena za oddech to dla niej cena za życie. Trwa zbiórka dla elblążanki

Obecnie wojsko zaangażowane jest w 225 punktach w całym kraju. Na Warmii i Mazurach punktów wspieranych przez żołnierzy WOT jest ponad 30. Utrzymywane są także mobilne zespoły wymazowe do pobierania próbek, które działają m. in. w domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczych oraz środowiskach domowych. 

Sąsiedzi artysty komentują podpalenie mieszkania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE