zaglowki na rzece Elblag

i

Autor: UM Elbląg

Żaglówki na pilota, czyli regaty modeli RC na rzece Elbląg

2021-09-14 11:12

Takich regat na rzece Elbląg prawdopodobnie jeszcze nie było. 26 września (niedziela) będzie można zobaczyć rywalizację modeli żaglowych RC, czyli sterowanych radiem. Organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportowej i udziału w szkoleniu obejmującym zajęcia praktyczne i teoretyczne.

Pierwsze elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg to nazwa projektu, który jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2020/2021. O tym, jak wygląda rywalizacja takich modeli na rzece Elbląg, będzie można się przekonać już 26 września (niedziela). Zawody, które zostaną rozegrane między mostami na Starym Mieście, rozpoczną się o godz. 12. W regatach weźmie udział dziesięć modeli żaglowych RC, czyli sterowanych radiem. Mają po 100 cm długości i prawie dwa metry wysokości. Żaglówka jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu. Dzięki kontrolerowi użytkownik reguluje ustawienie żagli, a także operuje sterem.

Celem projektu jest również stworzenie grupy dzieci i młodzieży, która będzie uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim z wykorzystaniem modeli RC. Szkolenie na modelach jest doskonałym wstępem do zapoznania młodzieży z podstawami żeglarstwa. Zajęcia będą prowadzili Tomasz Bartnicki (nauczyciel I LO, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa) oraz Tomasz Szuszkiewicz (konsultant ds. wychowania fizycznego WMODN w Elblągu, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa). Szkolenie będzie się odbywało przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Horyzont działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

- Szkolenie na modelach jest tańszą formą tradycyjnego szkolenia żeglarskiego. Efektem zadania będzie uzyskanie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z żeglarstwa i zainteresowanie młodzieży szkolnej tą dziedziną sportu – wyjaśnia Tomasz Bartnicki - Zapisy na szkolenie dzieci i młodzieży będą prowadzone także podczas wrześniowych regat. Zapraszam wszystkich zainteresowanych nad rzekę 26 września o godz. 12. Tego dnia będzie można także spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Naprawdę warto! Zainteresowani szkoleniem mogą również kontaktować się ze mną już teraz pod nr tel. 600-085-789 – dodaje.

Dynia – Peruwianka, która podbiła świat!
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?