Akcja „Daj butelce drugie życie”

i

Autor: Pixabay Akcja „Daj butelce drugie życie”

Zadbaj o środowisko. I elbląską służbę zdrowia

2020-12-01 14:07

W piątek 4 grudnia na Starym Rynku w Elblągu stanie specjalna strefa, w której mieszkańcy będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu. W ten sposób zadbają o środowisko i swoje najbliższe otoczenie. Dodatkowo za każdą zwróconą butelkę Browar w Elblągu, przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnej gastronomii.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców miasta do oddawania butelek zwrotnych. Dlaczego? Butelki zwrotne to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie, w którym dostępne jest piwo - w ciągu 5 lat może być wykorzystane ponownie nawet 25 razy bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Dodatkowo Browar w Elblągu za każdą oddaną butelkę w strefie przeznaczy 1 zł na zakup posiłków dla personelu medycznego ze Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu, by w ten sposób podziękować za ich pracę. Posiłki zostaną zakupione w okolicznych lokalach, które ponownie znajdują się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią.

W obliczu obecnej sytuacji pandemicznej, strefa będzie zabezpieczona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i nie trzeba będzie wchodzić do środka, by oddać butelki. Obsługa strefy obowiązkowo będzie nosić maseczki ochronne, a Browar w Elblągu zapewni je także mieszkańcom. Dodatkowo przed wejściem dostępne będą środki dezynfekcyjne.

W strefie mieszkańcy Elbląga będą mogli oddać butelki zwrotne bez paragonu marek Specjal, EB, Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Leżajsk, Brackie Żatecky Pils, Namysłów Pils oraz.

– Ostatnie miesiące były i wciąż są wyjątkowo trudnym okresem, którego negatywny wpływ odczuwamy wszyscy. Lokalne przedsiębiorstwa zmagają się z obostrzeniami, a lekarze w naszym elbląskim szpitalu robią co mogą, żeby zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Bardzo się cieszę, że Browar w Elblągu wyszedł z inicjatywą, która przyniesie korzyść dla środowiska, wesprze służbę zdrowia i restauratorów, a co więcej – zmotywuje mieszkańców miasta do pomocy. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Daj butelce drugie życie”, która już w najbliższy weekend rozpocznie się na elbląskim rynku – mówi Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg.

Zwrot opakowań będzie możliwy bez okazania paragonu, a za zwróconą butelkę każdy otrzyma 0,35 zł. Specjalna strefa będzie dostępna dla mieszkańców na Starym Rynku w Elblągu od 4-6 grudnia.

Recykling Art Day 2020