Ekipa animacji Klaus na rozdaniu nagród Annie (Marcin Jakubowski trzeci z lewej)

i

Autor: Urząd Miasta Braniewo

Z Braniewa po filmowego Oscara

2020-02-03 12:22

Urodzony w Braniewie Marcin Jakubowski jest współtwórcą świątecznego filmu animowanego "Klaus", który od premiery zbiera bardzo dobre recenzje i został już nagrodzony m.in. siedmioma statuetkami nagród ANNIE przyznawanych za dokonania w świecie animacji.

Pochodzący z Braniewa Marcin Jakubowski otrzymał indywidualna nagrodę za scenografię do animacji "Klaus". W niedzielę (02 lutego) do twórców filmu trafiła także brytyjska nagroda filmowa BAFTA. Teraz animacja ma szansę na Oscara. Marcin Jakubowski odpowiedzialny był za scenografię do tego filmu. "Klaus" to historia Jespera, gapowatego studenta akademii listonoszy, który zostaje wysłany do mroźnego miasta gdzie ukrywa się Święty Mikołaj. Młodemu adeptowi nie jest łatwo, bo mieszkańcy miasteczka do którego trafił rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy. Jesper jest już bliski rezygnacji, gdy znajduje wsparcie u miejscowej nauczycielki o imieniu Alva i poznaje tytułowego Klausa, tajemniczego stolarza, który mieszka samotnie w chatce pełnej własnej roboty zabawek. Ta wyjątkowa przyjaźń przywraca radość życia w miasteczku, skłaniając sąsiadów do hojności i wprowadzając nowe, pełne magii zwyczaje, jak wieszanie skarpet na kominku. Animacja powstała w polsko-hiszpańskiej kooperacji. Marcin Jakubowski urodził się w Braniewie 5 marca 1979 roku, tu uczęszczał do byłej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Konarskiego, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sikorskiego. Na studia wyjechał do Gdańska gdzie do dziś mieszka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE