butelka

i

Autor: KMP ELBLĄG

Wymachiwał potłuczoną butelką w kierunku pracowników marketu

2022-02-10 12:34

22-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej pozostaje w policyjnym areszcie. Zawnioskowano do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Mężczyzna był już wcześniej notowany i miał zastosowany dozór policyjny do innej sprawy.

Sytuacja związana z zatrzymaniem 22-latka miała miejsce wczoraj (8.02) w jednym ze sklepów samoobsługowych przy ul. Warszawskiej w Elblągu. Tam 22-latek miał ukraść alkohol a następnie chciał wyjść z nim ze sklepu. To mu się nie udało.  Zaczął się szarpać z pracownikiem ochrony, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych butelek które w konsekwencji potłukł.

Agresywnego mężczyznę wymachującego potłuczoną butelką w kierunku pracowników marketu pomógł obezwładnić strażnik graniczny. Funkcjonariusz był poza służbą i widząc niebezpieczne zdarzenie, natychmiast zareagował. Wraz z pracownikami marketu wytrącił agresorowi rozbitą butelkę, którą ten wymachiwał. Chwilę później na miejsce przyjechał patrol ochrony oraz patrol interwencyjny policji. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bandyci brutalnie uciszali świadków